Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Pazarlama Perspektifleri

Pazarlama Trendleri

 

2024 Pazarlama Trendleri;

Tüm dünyanın yıllarca konuştuğu, tartıştığı farklı fikirlerle ortaya atılan o reklamlar, pazarlama stratejileri , pazarlama kampanyaları…Nasıl da fark etmeden bizlere izler bıraktılar? İnsan gücüyle mücadeleyle ilerlenilen bu yollarda peki şuan hayatımıza giren yapay zeka bizi nereye götürecek? Şirketler nerelere gidiyor? Pazarlamacıları zorlayacak veya sürprizlerle karşılaşacak bu yapay zeka işletmelere hızlı bir şekilde yeni yollar aramayı teşvik etti.Bakalım 2024’de bizleri içine çeken Pazarlama trendleri nelerdir:

Müşteri Deneyimleri: Kişileştirilmiş 

Teknolojinin gelişmesinden dolayı artık tüketiciler kendilerine özgü, anlamlı tecrübeler bekliyor.Yapay zeka müşterilerin seçimlerini, tatmin durumlarını onlara özgü olduğunu fark ettirmeye fırsat sunacak ve daha bilinçli aramlara yol açacak.Kullanıcılar markaların artık onların değerlerine göre ilerlemesini bekliyor. Geleneksel kalite satışlarına artık bakmıyorlar.Zamana ayak uydurulmalı, ruha hitap etmeli. Ve en önemlisi de şeffaf olunmalı.

Pazarlamada Yapay Zeka  

AI Teknolojisi pazarlama reklamlarını daha etkili ve verimli bir şekilde analiz ederek, hedef müşteri kitlesine ulaşır. Artık markalar görsel veya sesli hedef kitlesine ulaşmanın yeni ve güvenilir yollarını arayacaklar. Araştırmalara göre Al Teknolojisini bazı şirketler deneyimliyor; Bu şirketler geçen yıla göre bütçeleri bu yıl iki veya beş kat artmaya teşvik etmiş.2024 Pazarlama alanında önemli ve dikkate alınması gereken noktadır.

Sonuç: Eskiden markalar müşterisini seçerdi hedeflerdi şimdi müşteriler markaları seçiyor ve hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu